سومین جلسه تصویری آموزش فن بیان ؛ “ خود باوری ”

هر جا که حضور داریم و در هر شغلی که هستیم در قدم اول باید امیدوار باشیم و خودمان را باور کنیم.
آیا مسئول روابط عمومی یک شرکت یا یک موسسه هستید؟ شاید یک خانم خانه دار یا حتی یک دانشجو باشید. اما مهم است بدانیم در هر رشته و در هر کسوتی مهم این است که چه طور بدون آنکه احساساتی شده و رفتارهای هیجانی از خود بروز دهیم، چطور محتوای مورد نظر را به دیگران منتقل کنیم.

خودباوری یا اعتماد به نفس یکی از شرایط روحی است که شخص در آن به دلیل تجربه‌های قبلی، به توانایی‌ها و استعدادهای خود در موفقیت انجام کارها بطور موفقیت‌آمیز اعتماد و باور دارد. اعتمادِ به نفس یا خودباوری در پیشرفت و موفقیت‌های یک فرد نقش مهمی ایفا می‌کند. پژوهشگران دریافتند که برخلاف آنچه تصور می‌شود، اعتماد به نفس کودکان تا سن پنج سالگی به طور کامل شکل می‌گیرد. محققان آمریکایی می‌گویند کودکان زمانی که پنج ساله می‌شوند، از احساس اعتماد به نفسی برخوردار هستند که به لحاظ تکامل با بزرگسالان قابل مقایسه است. تاکنون گمان می‌رفت که کودکان تا پیش از رسیدن به سنی که به دبستان بروند، کم سن و سال هستند و نمی‌توانند احساس منفی و یا مثبت نسبت به خود داشته باشند.
با اعتماد رفتار کنید، لباس مناسب بپوشید، با قاطعیت صحبت کنید، مثبت‌ اندیش باشید، فعال باشید و آماده

در درس های بعد و به صورت تفصیلی درباره اعتماد به نفس، خودباوری ، راههای تقویت خودباروی و آثار آن در زندگی صحبت خواهیم کرد

سومین ویدیوی آموزشی فن بیان با تدریس استاد معصومیان را ببینید.

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.